مزایای تزریق چربی
با افزایش سن، علاوه بر ایجاد چین و چروک روی پوست، بخشی از حجم صورت نیز از دست میرود که همین امر پیری را به وجود میآورد. یکی از مهمترین دغدغه های انسانهای میان سال به خصوص خانمها، بازگرداندن جوانی دوباره به پوست خود است. در میان روشهای جوانسازی، تزریق چربی طرف داران ویژهای دارد چرا که مزیتهای بسیاری نسبت به روشهای دیگر دارد. تزریق چربی در واقع روشی است که در آن چربیها را به بخش مورد نظر پیوند میزنند. این چربیها از نواحی مختلف بدن که از چربی انباشته شده اند برداشته می شوند و به بخش مورد نظر انتقال می یابند. البته تزریق چربی فقط برای جوانسازی صورت مورد استفاده قرار نمی گیرد بلکه کاربردهایی نظیر زیباسازی سینه، باسن، ساق پا، از بین بردن چین و چروک صورت، پروتز لب، زیبایی گونه و چانه، از بین بردن خط اخم و خط خنده و ... دارد.از مزایای تزریق چربی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1.ماندگاری تزریق چربی بالاست. به گونه ای که پس از تزریق چربی ، حدود 50 تا 70 درصد سلولهای چربی پیوند خورده و به صورت تقریبی زنده می مانند که همین امر موجب ماندگاری طولانی مدت آن ها می شود. برای پاسخ دقسق به این سوال که آیا تزریق چربی دائمی است ماندگاری تزریق چربی را مطالعه نمایید.

2. از آن جایی که چربی بدن فرد مورد استفاده قرار می گیرد، احتمال ایجاد واکنشهای آلرژیک و پس زدن پیوند، به صفر می رسد.

3. از این روش به عنوان روشی بی خطر نام می برند چرا که تا حد امکان عوارض مربوط به تزریق چربی کاهش می یابد. از طرفی روش برداشت چربی بسیار امن و بی خطر است.

4. تزریق چربی عوارض خاصی را شامل نمی شود و تنها ممکن است کمی کبودی و ورم در ناحیه تزریق به وجود آید که کاملاً طبیعی است.

5. از این روش برای چروکهای عمیقی که با بوتاکس برطرف نمیشود، استفاده می شود.

6. کسانی که اسکار یا جای زخم و سوختگی دارند، با این روش میتوانند بیشترین نتیجه را بگیرند.

7. در تزریق چربی دوره ریکاوری و دوره نقاهت معمولاً کوتاه است.

8. تزریق چربی ظاهری طبیعی نسبت به سایر روشها ایجاد می کند.

9. اصولاً چربی ها از مکان هایی برداشته می شوند که با رژیم غذایی به راحتی از بین نمی روند. از این رو باید چربی های مقاومتری را انتخاب کرد تا پس از پیوند، با رژیم غذایی چربی های تزریق شده از بین نروند. به همین دلیل چربی های ران ها، پهلوها، کنار زانو و زیر شکم که مقاومت بیشتری دارند مورد استفاده قرار می گیرند.

10. یکی از مزایای تزریق چربی ، مشاهده سریع نتیجه است. پس از تزریق چربی ، نتیجه کاملاً مشخص می شود اما پس از دو هفته با کاهش کبودی ها و ورم، نتیجه واضح تر خواهد بود.