رابطه بین کیفیت سود، هموارسازی سود و ریسک سهام

نیاز به جذب نویسنده

خوش آمدید

ما برای ارتقای سطح علمی سایت نیاز به چند نویسنده در رشته های دانشگاهی (همه رشته ها) داریم لذا از کسانی که تمایل دارند از طریق سایت یا از طریق تلگرام به ایدی safari_ums17@  تماس حاصل بفرمایید.

با تشکر

رابطه بین کیفیت سود، هموارسازی سود و ریسک سهام
تعداد بازديد : 11588

رابطه بین کیفیت سود، هموارسازی سود و ریسک سهام

رابطه بین کیفیت سود، هموارسازی سود و ریسک سهام

 

مطالعات تجربی حسابداری مالی

مقاله 5، دوره 12، شماره 42، پاییز 1393، صفحه 115-137

نوع مقاله: مقاله پژوهشی

نویسندگان

ساسان مهرانی 1 ؛ قربان اسدی2 ؛ حمیدرضا گنجی3

1دانشیار گروه مدیریت وحسابداری دانشگاه تهران

2کارشناس ارشد حسبداری دانشگاه تهران

3دانشجوی دکتری حسابداری دانشگاه تهران

چکیده

در این پژوهش به مطالعه رابطه بین کیفیت سود، هموارسازی سود و ریسک سهام با استفاده از اطلاعات نمونه ای از شرکت‏های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران، که به روش غربالگری در طی دوره 1381 الی 1390 انتخاب شده اند، پرداخته شده است و این مساله مورد بررسی قرار گرفت که وضعیت ریسک شرکت‏هایی که سودهای با کیفیت خود را هموار می‏کنند، چگونه است. از روش پنل دیتا برای برآورد مدل پژوهش و آزمون فرضیات پژوهش استفاده شده است. نتایج بیانگر این است که ضریب همبستگی بین شاخص کیفیت سود و ریسک سهام نشان از وجود رابطه منفی و معنادار بین کیفیت سود و ریسک سهام است. از سوی دیگر ضریب همبستگی بین شاخص هموارسازی سود و ریسک سهام نشان از وجود رابطه مثبت و معنادار بین شاخص هموارسازی سود و ریسک سهام است.همچنین ریسک شرکت‏هایی که سودهای با کیفیت خود را هموار می‏نمایند، بیش از شرکت‏هایی است که سودهای بی کیفیت خود را هموار می‏کنند.

 

کلیدواژگان

واژه‏های کلیدی: هموار سازی سود؛ کیفیت سود؛ ریسک سهام

 

دانلود اصل مقاله کلیک کنید

بخش نظرات این مطلب
کد امنیتی رفرش
 کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید